Bonsai rastie

Záznamy zaznamenali vyše 150 tímov (vrátane približne 20 z Českej republiky) a 120 psov - 2. kvalifikácia psov Chow Disc Cup 2010, ktorá sa konala cez víkend vo Vroclavi.

Obsah

- Nedotkli sme sa ani nedeľnej búrky trvajúcej tri hodiny. Frisbee je outdoorový šport, takže očakávame také prekvapenia a slnko žiarilo vo finále - hovorí Dariusz Radomski, organizátor DCDC.

Konkurencia v South Parku vo Vroclavi bola najviac preplnená zo všetkých v histórii frisbee v Poľsku. V kategórii Štartéry, v ktorej sa zvyčajne objaví 5 až 7 ľudí, sa tentoraz zúčastnilo 25. Medzi nimi víťazný pár Iwona a Kadina - doteraz sa špecializoval na tanec so psom. Vo Vroclavi získali cenu za najlepší debut.

Kategória bonsai sa pomaly vyvíja - tentoraz v nej súťažilo päť psov. Český pár Ewa a Greec zvíťazili. - Teší ma, že som získal druhé miesto v tejto kategórii, York Bonus. Vo voľnom štýle urobil takmer všetko, vrátane odrazov od tela. Jeho partner Marysia sa samozrejme musel kľačať - hovorí Dariusz Radomski.

Český pár Lucka a Dixie zvíťazili v kategórii Super Open pred Aniou a Arsi, ako aj Bartek a Tymon. Na druhej strane, v Super Pro Toss & Fetch, obsadili prvé miesto Piotr a Cola, druhé Bartek a Figo a tretie Wiesław a Lexus. Nebolo to bez sprievodných podujatí, t. J. Prehliadok pasenia oviec a po prvý raz zorganizovaných materskej frisbee. Môžete sa tiež poradiť s behavioristom Andrzejom Kłosińským z Krakova a Dr. Sybilla Berwid-Wójtowicz o otázke kŕmenia domácich miláčikov. Podrobné výsledky súťaže na www.latajaceWOW-Pets.net. MC