Nový poľský rekord v flyball

Počas turnaja Eager's Cup v Českej republike tím Unleashed Alfa prerušil poľský rekord s 17,45 sekundami.

Obsah

Eager's Cup je najväčší medzinárodný turnaj flyball v tejto časti Európy. Tento rok sa po piatykrát zúčastnili okrem plného zastúpenia českých tímov aj tímy z Maďarska, Nemecka, Belgicka a Poľska. Celkom 26 najlepších európskych tímov, ktoré boli rozdelené do piatich divízií podľa deklarovaných časov. Poľsko zastupovalo Unleashed Alfa v prvej najsilnejšej divízii a Unleashed Beta v tretej divízii. Obľúbené v súťaži boli Belgičania, hoci neprišli so svojim vlajkovým tímom Jolly Jumpers, ale s trochu pokojnejším behom Lucky Jumpers. Medzi kandidátmi na pódium bola aj Česká Lavina Alfa, súčasní šampióni a majitelia rekordov v Českej republike (17,51 sekundy). Deklarovaný čas Poliakov nedal veľké šance súťažiť s najlepšími - poľský rekord pred súťažou bol 18,17 sekundy.V prvý deň súťaže sa duely konali podľa pravidiel rýchlej skúšky - rozhodujúci bol najlepší čas. Uvoľnil Alfu vo svojom treťom behu s Lucky Jumpersom, narušil pokoj obľúbených, tím Mimi - Kiwi - Zap - Mo dal nový poľský rekord 17,45 sekundy! Tento výsledok určil víťazstvo v najrýchlejšej, prvej divízii a zabezpečil skvelú východiskovú pozíciu pre nedeľné behy. Po prvom dni sa Unleashed Beta umiestnil na druhom mieste v divízii. Po druhom dni súťaže, na základe pravidiel dvojitého vylúčenia (vylúčenie dvoch stratených duelov), Alfa obsadila tretie miesto vo svojej divízii a Beta - na piate miesto. Výsledky tejto súťaže priviedli Unleashed Alfa na tretie miesto v Európe za Belgičanmi a Britmi. Tento výsledok je o to obdivuhodnejší,že v Poľsku sú iba dva futbalové tímy a navyše patria do jedného klubu. Nebudeme organizovať žiadne flybalové súťaže a ak chcete súťažiť s ostatnými, musíte ísť aspoň do Českej republiky, kde je tucet flybalových klubov, každoročne sa organizuje sedem turnajov a takmer každý víkend sa konajú ďalšie súťaže týkajúce sa psích športov. Pre skúsených psov a ich majiteľov je výlet do súťaže popri obrovskej dávke športových emócií tiež rutinnou kondičnou a organizačnou prípravou a jednoducho prepnutím z „relaxačného“ do „pracovného“ režimu. Debutanti Mimi, Kiwi a Holy šli na pohár Eager's Cup a prvá súťaž je vždy nezabudnuteľným okamihom. - Aký je to pocit ísť na prvú súťaž vo futbale vo vašom živote a prekonať poľský rekord? Neuveriteľné! Pýcha a obrovský adrenalín! - hovorí Iza, majiteľ Mimi.- Jazdil som so svojou dušou na ramene - ak utečieme, dokážeme to, zvládne Mimi? Keď však stojíte na trati, uložíte všetky svoje obavy do vrecka. Najdôležitejšou vecou je byť si vedomý jednoty a podpory tímu - pre nich bežíte tak tvrdo, ako len dokážete, a za pár sekúnd sa ukáže, že kríženec s krátkymi nohami, vyňatý z ulice, sa stáva zametačom! Veľká radosť ... Za takéto chvíle stojí za to žiť. MS-Z