Bahno, pot a slzy. Za nami je vzrušujúci závod psov!

Súťaž Hard Dog Race Poland v základnej súťaži, t. J. Na 6 km so 16 prekážkami, je za nami! Podujatie sa konalo v sobotu.

Do súťaže sa prihlásilo viac ako 450 párov, ktoré pozostávajú z človeka a psa. Je to jediná rasa tohto typu s prekážkami nielen v Poľsku, ale aj v Európe.

Pretekári mali v koryte vedené chodníky, lúky, lesy, duny, ako aj rybníky s hĺbkou nad 1 meter. Organizátori sa navyše postarali o zaujímavé prekážky, na ktoré ste museli preliezť, občas vyliezť a niekedy niesť bremená.

To všetko pod dohľadom inštruktorov, trénerov a behavioristov, ktorí boli rozhodcami o najťažších prekážkach a zabezpečili, aby bola súťaž pre každého súťažiaceho bezpečná. Krásne, slnečné počasie urobilo z brodenia studenou vodou potešenie. Závod nebol ľahký, vyžadoval nielen fyzickú silu, ale aj väzby a spoluprácu so psom, pretože bez neho nebolo možné vyhrať.

Hard Dog Race - individuálne a tímové súťaže

Na HDR súťažiach bolo možné sa zúčastniť jednotlivo a ako tím. Najlepšie spomedzi žien bola litovská Vilte Sokaityte s nemeckým ukazovateľom Balitou Utu Upe, ktorý preteky ukončil o 35:45. Najrýchlejším mužom bol inštruktor výcviku psov, triatlonista, ktorý sa roky spájal so svetom psích záprahov, Rafał Śmiałkowski, s gréckym menom Flott, ktorý dorazil na cieľovú čiaru v čase 27:02.

Najlepším šesťčlenným tímom boli predstavitelia pretekov Hard Dog Race spoločnosti Wataha Margonin, jeden z takmer 20 HDR Watah pôsobiacich v Poľsku. Viac sa o nich môžete dozvedieť na https://harddograce.pl/wataha/.

HDR nie je len o súťažiach!

Počas dňa sa účastníci mohli zúčastňovať na profesionálnych rozcvičkách pre dvoch a štvornohých hráčov vedených trénermi a zoofyzioterapeutmi. Mohli by ste sa poradiť aj s kŕmením domácich miláčikov alebo výberom vhodného vybavenia pre beh so psom.

Na ľudí, ktorí uvažujú o adopcii psa, čakali usmievaví dobrovoľníci z útulku Na Paluchu, Nadácie AST a Nadácie Husky Adoption.

Čo bude ďalej?

Súťaž HDR v Poľsku je za nami, ale v septembri sa budú konať súťaže v Českej republike (HDR Base) a Maďarsku (HDR Wild - 12 km a HDR Junior - 2 km). Organizátori vás srdečne pozývajú a sľubujú nezabudnuteľné dojmy, ako aj veľkú dávku pozitívnych emócií!